answersLogoWhite
notificationBell

Top Answer
User Avatar
Wiki User
Answered 2008-07-26 21:13:58

It depends on where you buy them. It also depends on how many you buy. Some doughnut shops and grocery stores charge $5.00 or more for a dozen. If you can find a dozen doughnuts for $3.00, you're probably getting a good price.

001
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
๐Ÿ˜‚
0
User Avatar

Your Answer

Related Questions


Depends how much the donuts at dunkin donuts are...How much are they?


It depends on the place. Dunken Donuts is 2.00 bucks. Dunken Donuts is the cheapest. :)


One apple fritter from Dunkin' Donuts has 300 calories in it.


Depends on How many donuts your buying....


Cost for making a dozen donuts is 1.8 dollars. Therefore the cost for making 5 dozens is 9 dollars. This implies that the profit one gets after selling five dozen donuts is 10.95 dollars.


12 donuts for 4.20 = 2 6/7 = 2.8571 donuts (approx) for 1.00


270 for plain, 300 for brown sugar, per Dunkin Donuts Nutrition Catalogue.


The cost of a Dunkin Donuts will vary by the size and what is included in it. The cost may also be different in different states. It is generally between $1.00 and $2.00.


I bought a large iced coffee this morning at a Dunkin' Donuts in NYC and it cost me 2.99 plus tax (3.24).


Dunkin' Donuts Munchkins' cost varies by region and location. You can expect to pay about $.15 a munchkin on average.


Well if you were to make donuts it would most likely after adding the cost of milk,eggs,flour,sugar,ext. it would cost about 8 to 10 dollars. personly I think you would be better off just buying a dozen at dunkin donuts of krispy cream. PS: French donuts are te best! Look up the recipe


This depends on which store you shop at.


This depends on where you are shopping.


Go to the baker and ask!


The cost for a box of 50 Munchkins from Dunkin Donuts in Maryland will vary slightly depending on the city. The average cost varies between $8 and $10.


The Old fashion Cake donut has 320 calories. The Plain Cake Stick from Dunkin Donuts has 300 calories.


around $1.50 to $3.50. hope this helps!



1 dozen doughnuts today will cost $6.49


There is no price available for a Bacon, Egg and Cheese Bagel from Dunkin' Donuts. The cost of a Bacon, Egg and Cheese Bagel with Hash Brown is $5.59.


Since there are 12 units in a dozen, at 12 cents ($0.12) per dozen, a donut costs one cent ($0.01). So, 100 donuts would cost $1.00. I'd like to know what shop sells donuts that cheaply.




It depends on the place where your buying the donuts! For example, if your going to Dunkin Donuts, or Wegmans then it would be 2 whole different prices!!


It depends on the type of bagel you get. Usually, they are between 300 and 500 calories.