Wiki User
∙ 2008-07-19 20:40:29I believe it would cost roughly $83.22.
Wiki User
∙ 2008-07-19 20:40:29If gas cost $3.70 per gallon i have an 8 cylendar truck how much would it cost me to drive 266 miles
At $2.75 per gallon, this trip will cost $147.32
$464.47
At $2 a gallon, about $90.
$66.50
The answer will depend on the cost of a gallon.
At 30 miles per gallon, it would cost $29.25.
It will cost (36.364) times (cost of one gallon of gas).
$300
$240.
$333.33
About 60 dollars.