answersLogoWhite

0


Top Answer
User Avatar
Wiki User
Answered 2014-01-26 06:03:22

4-6 dollars
depends where you get it from but usually 7-8 dollars
This depends where you live and what store you shop at.

001
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
๐Ÿ˜‚
0
User Avatar

Your Answer

Loading...

Still have questions?

Related Questions

How many donuts are in a dozen?

A dozen is twelve. There are 12 donuts in a dozen donuts. ^ unless its a bakers dozen.. then its 13.


How much does a dozen donuts cost at Tim horton?

The same price as 12 of them


When was Baker's Dozen Donuts created?

Baker's Dozen Donuts was created in 1978.


David sold 6 dozen dozen donuts for the school fund raiser while eliyahou sold half a dozen dozen donuts how many more donuts did david sell compared to eliyahou?

6x12=72 -6=66 there are 12 donuts in a dozen the answer is 66 donuts difference between the two people


How much is on a dozen?

A dozen is 12. For an example a dozen donuts


How much is a Dunkin' Donuts box of munchkins?

A box of Munchkins at Dunkin Donuts costs $5.99. A box of a dozen donuts also costs $5.99. This price is subject to change.


How much does 1 dozen donuts cost?

It depends on where you buy them, not only the store, but the city. Also, different varieties of donuts can change the price as well. About 5 dollars is the normal price for a dozen at several cheaper places, but some of the more expensive might charge 8, 10, or even more for one dozen.


A baker sells a dozen donuts for 3.99 The cost to make three donuts is 0.45 How much is the total profit on 5 dozen donuts?

Cost for making a dozen donuts is 1.8 dollars. Therefore the cost for making 5 dozens is 9 dollars. This implies that the profit one gets after selling five dozen donuts is 10.95 dollars.


How much is a dozen donuts from Dunkin Donuts?

$6.00 in New York


How many dogs are in a dozen?

12 is a dozen of anything dogs or donuts.


Cost of 1 dozen donuts?

It depends on the place. Dunken Donuts is 2.00 bucks. Dunken Donuts is the cheapest. :)


There are 13 donuts in a baker's dozen how many donuts are there in 9 baker's dozens?

117


How many donuts are in twenty dozen?

24


How many donuts are in a box?

Dozen = 12


How much does two dozen donuts weigh?

It all depends on what kinds of donuts you have. If its filled it will weigh more than plain donuts. In general a dozen donuts will weigh anywhere between 2-4lbs, more if filled and depending on toppings.


Roughly how much does a dozen heavily filled cream donuts weigh?


How much do 1 dozen donuts cost?

$4.68


What is the Cost of 1 dozen donuts?

$6.49. Round that!


How much is a dozen bagels at Dunkin Donuts?

12.99


How much does 2 dozen of donuts cost?

12.36


How much does it cost for a dozen donuts at winchell's?

$8.49


How much does a dozen box of donuts cost?

my mom


What is the unit rate a dozen donuts cost 4.20?

12 donuts for 4.20 = 2 6/7 = 2.8571 donuts (approx) for 1.00


How much does it cost for a dozen Dunkin' Donuts?

They are about 8 dollars for a dozen and 5 dollars for 1/2 dozen.


If donuts are 12 cents a dozen how much do 100 donuts cost?

Since there are 12 units in a dozen, at 12 cents ($0.12) per dozen, a donut costs one cent ($0.01). So, 100 donuts would cost $1.00. I'd like to know what shop sells donuts that cheaply.