answersLogoWhite

0

  • Bookmaking in Betting

What price per head provider is your favorite and why?

User Avatar

Wiki User

βˆ™ 2014-11-14 17:19:29


Your Answer

Loading...
Still have questions?

Related Questions

What is a Price Per Head shop?

A price per head shop is an offshore data processing call center that converts your local bookmaking business into an offshore sportsbook.


How has the price of lamb changed?

In just one year the price of lamb per head fell from $100 to $45. Prices rose in 1996 to $86.50 per head, yet they have fluctuated greatly in the past decade.


What is the average price of gas electricity?

The average price of gas and electricity varies from location to location and service provider. In the UK, with British Gas, the average price is _«£131 per month for both.


Which high speed internet provider offers the fastest connection for the lowest price?

This varies by region, but in the USA, Verizon FIOS offers the lowest price per megabit of advertised download speed.


How expensive is unlimited hosting?

Depending on the provider that one is looking at, unlimited hosting can cost up to $50 per month. The lowest price out there is provided by HostGator, at $3.99 per month.


Will satellite tv ever be free?

Probably not. TV channels (or channel providers) on any pay TV provider, including Dish satellite, charge pay television companies per person/per month. This is why you may see a rate increase after the contract is up with the channel provider and your television provider, as the channel provider usually leverages the fact that people would be angry if their favorite channel suddenly disappeared.


How much do 0808 numbers cost to call?

0808 numbers are charged at premium rates. The actual price per minute depends on the service provider.


How to Convert price per pound to kilograms per pound?

You need to divide the price per pound by the price per kilogram. (Price per pound)/(Price per kilogram) = Kilograms per pound Alternatively, I could just tell you that 1 pound = 0.45359237 kilograms


Where in Canada can one find the best VOIP provider and phone for a reasonable price?

In Canada, Vonage is considered the best VOIP provider. After various promotions such as discounted months and other incentives, their rate is $24.99 per month with a one year contract.


Which wireless internet service provider has the cheapest per month cost?

There has been a price war recently, so no one carrier is the cheapest. Plans with data tend to bottom out at about $40/month, so look in that price range.


What is the price of neodymium per gram?

what is the price of Neodymium per gram, or per kilogram


How do you convert price per kilograms to price per pound?

A kilogram is 2.2 pounds. So divide the price of a KG by 2.2 and that is the price per pound.


How do you convert price per kWh to MW?

If you know the price per kWh, multiply it by 1000 to find the price per MWh.


What is the price per ton of sodium?

sodium price per ton


What is price of bronze per ounce?

price of bronze per ounce


price of silver per ounce?

price of silver per ounce


silver price per gram?

silver price per gram


The price per kg is 91.71. What is the price per pound?

41.69 per pound.


How much does a child care provider make watching one child with autism?

You should decide the price yourself. I charge 3 dollars per child per hour, but for a child with autism you should probably charge 4 or 5 dollars per hour.


How do you convert price per pound to price per kilogram?

divide price by 2.2 kg/lb


How do you determine plant over head given production volume selling price Materials per unit Dlabor hours per unit and Total Dlabor hours?

candy


What is the price of iron per ton?

price of per ton iron ore


What is the price of Magnesite per ton?

What is magnesite ore price per tone


What was the price per acre for Hawaii?

the price per acre was 6$ in Hawaii.


What is internet usage charge?

It varies from provider to provider. A reasonable rate per month would be £15/$30