answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Grocery Stores

How much did a Slurpee cost in 1996?

User Avatar

Anonymous

∙ 13y ago
Updated: 10/6/2023

Snickers cost 13.95 in 1999. Trust me I was alive at that time.

User Avatar

Wiki User

∙ 13y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much does a slurpee cost?

about $1.25


How much does a 7-11 slurpee cost in Regina sask?

they cost about your mom


How much do the 7-eleven WWE slurpee cups cost?

12 dollars and the straw is extra


How much did a average car cost in 1996?

how much did an average car cost in 1996?


When was Slurpee created?

Slurpee was created in 1967.


Can you eat a Slurpee in one continuous slurp?

No you can not eat a slurpee


What does is mean a boys says he going to give you a slurpee?

slurpee


How much sugar is in Slurpee?

The amount of sugar in a Slurpee can vary depending on the flavor and size, but on average, a small Slurpee can contain around 40-50 grams of sugar. It's important to check the nutritional information provided by the retailer for the specific product you are consuming.


How much does it cost to repair or replace a rod on 1996 Volvo 960?

how much will it cost to replace or repair rod for 1996 volvo 960?


What is slurpee?

A Slurpee is a frozen carbonated beverage sold by 7-Eleven.


How much did a speeding ticket cost in 1996?

back then i cost about 100$


How much did a CD cost in 1996?

The cost was about $12 to $20 buck a pop...

Trending Questions
Where to get the w-2's offline for Kroger employees? Is there a fedex office in DRC? What is the best type of scale for weighing produce? How much does mad dog 2020 cost? What are the recipes in the Because of Winn-Dixie book? What customers do Dunne stores target? Is Alkaline water sold in local grocery stores? Is a new Costco under construction in o'fallon Illinois? Which stores sell clothing for tall women? Does Dollar General except manufactures coupons? Is this how you spell grocery? What type of fruit goes bad faster? Where can you buy a yule log? What is the best chocolate to distribute on birthdays? How much does rhenium cost per pound? Where do tescos get there wheat from? How do you replace a damaged safeway club card? Where did spar supermarkets originate? Why is purchasing important for food service? How much money does the average human spend in a lifetime?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.