answersLogoWhite

0


Best Answer

A dozen is approximately $6 plus tax a single doughnut is 80 cents

User Avatar

Wiki User

โˆ™ 2012-09-03 18:50:12
This answer is:
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
User Avatar
Study guides
๐Ÿ““
See all Study Guides
โœ๏ธ
Create a Study Guide

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much do a dozen krispy kreme donuts cost?
Write your answer...
Submit
Related questions

How much does Krispy Kreme donuts cost?

.49 cents


How much do Krispy Kreme donuts cost?

Arond 50 cents


How much does it cost to make a dozen donuts?

Well if you were to make donuts it would most likely after adding the cost of milk,eggs,flour,sugar,ext. it would cost about 8 to 10 dollars. personly I think you would be better off just buying a dozen at dunkin donuts of krispy cream. PS: French donuts are te best! Look up the recipe


A baker sells a dozen donuts for 3.99 The cost to make three donuts is 0.45 How much is the total profit on 5 dozen donuts?

Cost for making a dozen donuts is 1.8 dollars. Therefore the cost for making 5 dozens is 9 dollars. This implies that the profit one gets after selling five dozen donuts is 10.95 dollars.


How much willl 1 dozen donuts cost?

1 dozen doughnuts today will cost $6.49


Cost of 1 dozen donuts?

It depends on the place. Dunken Donuts is 2.00 bucks. Dunken Donuts is the cheapest. :)


How much do 1 dozen donuts cost?

$4.68


What is the Cost of 1 dozen donuts?

$6.49. Round that!


How much does 2 dozen of donuts cost?

12.36


How much does it cost for a dozen donuts at winchell's?

$8.49


How much does a dozen box of donuts cost?

my mom


How much does it cost for a dozen Dunkin' Donuts?

They are about 8 dollars for a dozen and 5 dollars for 1/2 dozen.


If donuts are 12 cents a dozen how much do 100 donuts cost?

100 donuts would cost $1.00. 12 donuts (1 dozen) / $0.12 cents = $0.01 per donut $0.01 per donut x 100 donuts = $1.00


1 dozen of donuts cost?

Go to the baker and ask!


How much does 1 dozen of donuts cost?

This depends on where you are shopping.


How much would 1 dozen of donuts cost?

about $2.00


How much does it cost for a dozen donuts?

This depends on which store you shop at.


How much did 1 dozen donuts cost in 1933?

$.39


How much 1 dozen of donuts cost today?

$1.00


How much does 1 dozen donuts cost today?

It costs around $5.00.


What is the unit rate a dozen donuts cost 4.20?

12 donuts for 4.20 = 2 6/7 = 2.8571 donuts (approx) for 1.00


How much did it cost for 1 dozen of donuts in 1970?

I will ask my grandmother and will get back to you. LOL.


How much does it cost for a dozen Dunkin' Donuts in Philippines?

240 Php


How much are doughnuts from dunkin doughnuts?

A dozen donuts cost $5.99


How much does it cost for one dozen Tim horton donuts?

$5.75