answersLogoWhite

0

2 cups flour cost about .14

3 tsp baking powder cost about .09

1/2 tsp salt cost less than a penny

1/3 cup Crisco cost about .37

3/4 cup milk cost about .13

Ingredient cost .74 for 10 biscuits.

User Avatar

Wiki User

11y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does it cost to download a song to your Rogers phone?

dogs + cats = scratch scratch scratch


How much does a packet of dog biscuits or treats cost?

As much as the store wants to charge for it.


How much does it cost to buy sugar cookies?

If your looking to make sugar cookies from scratch then they won't cost too much around $10 for all the ingredients and this will make a good amount of cookies.


How much does it cost to repair a scratch in a car?

It depend how big the scratch is.....if in big and you can really notice it it will probably cost about $1000-$2000 and if its only a little scratch on the paint of the body then it will cost about $500:]


How much is one can of biscuits if four cans equal 1.88?

Depends how many biscuits are in the can. Say there are 5 biscuits in a can, you would take $1.88 and divide it by 4 to get the cost of each can. Once you get this cost, $0.47, you would divide this number yet again by the number of biscuits in the can to get the individual cost of each biscuit, $0.09.


How much does an air biscuit cost?

Different biscuits cost different prices and it also depends if you want one or a packet.


How much does biscuits cost at Red Lobster?

The biscuits are complementary with your meal. They say "unlimited" but there is a practical serving limit. You can order them separately (1 or 2 for a dollar based on location).


How much profit did Alton towers make in 2011?

62p and a packet of biscuits


How much does a roll of Mass lottery scratch tickets cost?

It's $300.00 a book in the U.S.


How much does it cost to make pizza from scratch?

Difficult question, mainly due to 'labour'. Strictly ingredients; about 1/4 cost of 'delivered', and 1/2 of frozen or fresh uncooked Labour runs about an hour.


How much do dinner rolls cost?

It depends, you can make them from scratch for about 45 cents a dozen or you can buy them for about $2 or so. Or if they're on sale, under two dollars.


Why was ANZAC biscuits so famous?

Anzac biscuit were so famous and still are because of the Anzac's that fought for us. These biscuits were basically the only thing they could make as they didnt have much food to live on or make anything with.