answersLogoWhite

0


Best Answer

about $20. Not much Answer: To care for or to purchase? To purchase, it varies. I bought my first rabbit for $5 as she was being sold as a feeder rabbit. I adopted her current husbun from a rescue for $170. To care for varries also, its not cheap. You have to purchase toys, hay, a lot of litter, vegetables, pellets, vet visits, etc.

My girl is a special needs bunny and costs me about $10,000 a year to take care of.

My boy costs me maybe $2,000 a year. not even.

User Avatar

Wiki User

โˆ™ 2008-12-22 19:03:46
This answer is:
User Avatar
Study guides

24 by 24 by 24 what is the answer

โžก๏ธ
See all cards
4.33
โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…โ˜†โ˜…
6 Reviews

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: How much money are rabbits?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp
People also asked