answersLogoWhite

0

7x6=42 42x28=$1,176

User Avatar

Wiki User

15y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the Cost per square foot to sandblast concrete?

whats the cost to sandblast concrete persquare foot


What is the total cost per square foot of a 7 acre land valued at ten dollars per square foot?

The cost per square foot is, as you stated, $10. The cost for all 7 acres (304920 square feet) is $3049200.


What is the cost per square foot to pour concrete 6 inches thick?

10.00 dollars per square foot plus permit cost.


If a rug is 513 dollars and the area of the rug is 108 square feet then what is the cost per square foot of that rug?

It is $4.75 per square foot.


What is the average residential cost per square foot for building a home in Manchester VT?

In Manchester, VT, the average residential cost per square foot to build a home is about $89.70. This means that a 5,000 square foot home will cost about $448,500 to build.


What is the construction cost per square foot in Tampa Florida for residential additions?

figure at least 100 dollars a square foot this will get you in the ballpark


Average cost of mirror glass per square foot?

Approximalty 5-6 dollars per square foot (no bevel on edge)


Average new home cost to build per square foot in minnesota?

The price per square foot to build a new home in Minnesota varies greatly based on the quality. Lowest quality homes cost around 80-85 dollars per square foot. The most expensive homes may cost around 120-130 dollars per square foot.


What is the average cost to build a new home in Mississippi?

The average cost to build a new home in Mississippi will depend on its size and materials used. However, based on square footage, the estimated average cost per square foot is $80 to $100 according to builders and developers.


What is the average cost per square foot for unfinished construction?

The average cost per square foot for unfinished construction varies according to the location. Some areas are about 135 dollars per square foot while others are higher.


What is an average cost of square foot for a school in New Mexico?

2.6 million dollars


How much does it cost to rent a 1000 square foot building?

it takes 400 dollars