thirty seven and 1/2 cents per foot
$ = (K) times (LD), 'K' is some constant. 10-ft of 1-inch tube: L D = 10 15-ft of 2-inch tube: L D = 30 Since (LD) has tripled, $ = 3 x 5.80 = $17.40
I saw a video on you tube about this burger & on there they said it costs $25
costs about $700 - $2000
A piece of small tube
We need to know the dimensions of the tube. The diameter AND the length of the tube. It takes o.465 yards per foot of length for a tube 4 feet in diameter. .
Tube
Tube
Tube
Tube
A starfish has tubular feet, which are tube-like. A snail moves on a muscular foot lubricated with slime.
The average cost of toothpaste can vary depending on the brand, size, and location. On average, a standard-sized tube of toothpaste typically costs between $2 to $5. Specialized or natural toothpaste may cost more.
It depends on the pigment. Usually a large tube costs around $12. However, some paints are made from semiprecious stones, such as lapis lazuli, and can cost over $50 a tube.