answersLogoWhite
notificationBell

Top Answer
User Avatar
Wiki User
Answered 2017-03-30 02:41:53

Eggs are not sold by the box, but the dozen and in California I am paying 4.99 a dozen.

001
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
๐Ÿ˜‚
0
User Avatar

Your Answer

Related Questions


a dozen eggs cost 20 cents in the 1970'


In 1970 the price of 1 dozen eggs was $0.62


If 1 box of confectioners' sugar is one pound then one box is about $2.50


On average it can cost a wopping $1-10 dollars


They range on about 1-2 dollars a dozen depending on where you are.


they go for close to 20 dollars, give or take a few bucks. and since each box has 24 eggs inside, and each eggs retails about 1 dollar you save a small amount of cash if you buy in bulk.


It cost about rupees 48 to rupees 50.It changes from season to season.


well an egg can cost anything from 20p to £5 if you are just buying a box of eggs from the supermarket then it will probably cost between £1 and £5 depending on were you go. so i hope this answers your question it really depends on what shop you go to. :)


Rs 36 = 12 eggs = 1 dozen Rs 3 = 1 egg Rs 21 = 7 eggs


mass 1-21-09 Price of cig 6.75


How much does a white house cost? There are several calibers of Winchester white box ammo, just as there is more than 1 white house. You need to check local shops for the CALIBER of ammo you need.


Right now, the original Xbox One is $230 on Amazon.


$1,009,345 USD as of 1/19/2005 source: Chicago Tribune


it depends on the brand of the eggs really but its usually around $1 - $5.


Today, a dozen eggs can cost nearly three dollars. Back in 1995, a dozen eggs only cost a little above 1 dollar.


3 eggs... are you kidding.. 1 and 1/2.


"1 Day Acuvue contact lenses cost around $30 per box. Each box contains 30 lenses. Therefore, the total cost is around $60 per month (30 pairs) if you are paying out of pocket."


It depends on the brand, quality, size, where they are being sold, and many more things too.


A booster box can range from 20 - 80 the best place 2 get one of these is frank and son


A one-ounce box of raisins has about 110 raisins and costs about 25 cents


Fresh eggs were about .27 per dozen. - Source: Survey of retail prices in Morris County, NJ (October 1-15, 1910).


Where X is the number runners you want to box and $ is the amount you want to spend on a single bet (in this case $5): X*(X-1)*(X-2)*$= cost of box bet For a 4-runner box in a $1 wager this would be 4*3*2*$1=$24 For a $5 bet that would be 4*3*2*$5=$120


for the box set 1-5 its £17.99 for just one of the movies its about £6.99


On the price is right, it was stated that eggs in July 1997 were 2.99 a dozen.(large)


How much does Carbon cost?