answersLogoWhite
notificationBell

Top Answer
User Avatar
Wiki User
Answered 2010-12-13 00:38:43

Krispie cream-$5.00

daylight doughnuts-$10.00

dunken doughnuts-$2.00

001
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
๐Ÿ˜‚
0
User Avatar

Your Answer

Related Questions


1 dozen doughnuts today will cost $6.49


This depends on where you are shopping.


They are about 8 dollars for a dozen and 5 dollars for 1/2 dozen.



For plain donuts, it's usually around $3.49 plus tax. 1 dozen = 12 1/2 dozen = 6


It depends on the place. Dunken Donuts is 2.00 bucks. Dunken Donuts is the cheapest. :)


in bennington vermont it's $5.99 that includes tax


I will ask my grandmother and will get back to you. LOL.


Since there are 12 units in a dozen, at 12 cents ($0.12) per dozen, a donut costs one cent ($0.01). So, 100 donuts would cost $1.00. I'd like to know what shop sells donuts that cheaply.


Go to the baker and ask!


It depends on where you buy them, not only the store, but the city. Also, different varieties of donuts can change the price as well. About 5 dollars is the normal price for a dozen at several cheaper places, but some of the more expensive might charge 8, 10, or even more for one dozen.


It depends on the place where your buying the donuts! For example, if your going to Dunkin Donuts, or Wegmans then it would be 2 whole different prices!!


A dozen of anything equals 12 . A Baker's Dozen is 13.


1 dozen = 12 so 18 dozen = 18*12 = 216


2 dozen equals 24 1 dozen = 12 2 dozen = 24 3 dozen = 36


1 dozen dozen 12 * 12 = 144


There are 12 in a dozen, so you have 12 oranges.


8 is one third (1/3) of two dozen (12).


(2 and 1 fourth) of a dozen = 2.25*12 = 272 and (1 fourth of a dozen) = 2 + 0.25*12 = 5


1 dozen = 1234 x 12 = 40834 dozen is equal to 408.


One dozen is a qty. of 12; unless you hear the term "a baker's dozen", which is 13. I do not know why that is.


A dozen is an amount, like a dozen eggs (12 eggs). A pound is a unit of weight, so it would depend on what the dozen is to find out how much it weighs.


In 1970 the price of 1 dozen eggs was $0.62


1 dozen = 12 108 x 12 = 1296


well 12 is a dozen so 19