answersLogoWhite

0

A bag of popcorn might cost about $1.00 according to the size.

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does popcorn flavoring cost?

only about one cent per box of popcorn


How much does a bag of Kroger popcorn cost?

Unpopped popcorn from the supermarket will cost about $3.00 per package of 4 to 6. However, in theaters, popped corn will cost anywhere from $4.00 to $10.00.


How much does popcorn cost at multiplex cinemas?

$4 million per gram


How much FAT in a bag of popcorn?

There are 1.5 grams of fat in a bag of popcorn that is 120 calories. that is 3 cups of popped popcorn per bag, i think then. :P Specific brand I'm talking about: Organic Butter flavor Microwave Popcorn 40 calories per cup in this brand. :)


How much was popcorn in 1948?

In 1948, the price of popcorn varied depending on location and preparation method, but it generally ranged from about 5 to 10 cents per bag at movie theaters. At home, popcorn kernels could be purchased for approximately 20 to 40 cents per pound. These prices reflect the post-war economy and the growing popularity of popcorn as a snack.


How much does a bag of marshmallows cost at Walmart?

Anywhere from $14.35 per bag of the miniture marshmallows to $79.98 for the really big bag of mega-sized roasting marshomallows.


How many grams of carbs in a bag of pop secret popcorn?

22.5 per ounce


What effect does the amount of butter on the popcorn have on the amount of kernal's left?

if you mean in a bag if per packaged popcorn some times the butter can soke the kernals to a point where they will not pop


How much does a regular 50 pound bag of corn cost?

In 2012, a 50 lb. bag of corn could cost as low as $10.50 per bag. At Tractor Supply stores, 50 lb. bags of corn cost $8.99 before taxes.


How do you calculate the cost per kilogram of a bag of sugar that' has more than one kilogram?

Divide (the cost of the bag) by (the number of kg it contains). The quotient is the cost "per kg".


How do you calculate the cost per kilogram of a bag of sugar that has more than one kilogram?

Divide (the cost of the bag) by (the number of kg it contains). The quotient is the cost "per kg".


Alicia paid 1.32 for bag of pinto beans The bean cost 0.55 per lb how much did the bag of pinto beans weigh?

2.4 pounds