answersLogoWhite

0

How much does a can of tuna cost?

User Avatar

Anonymous

9y ago
Updated: 3/23/2022

1to4 dollars

User Avatar

Flavio Mitchell

Lvl 13
3y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does a tuna boat cost?

The cost of a tuna boat determined from various factors of production. Among the manufacture of materials, cost of labor required, the cost of planning and production.


How much does yellow fin tuna cost?

150 dollars.


How much does fresh tuna fish cost in china?

2.00 the retail price of really fresh tuna is about 400 RMB/KG, remember that it is not refresh one from super frozen tuna. if you want know more, please contact me by skype: szfreshtuna


How much tuna does a dolphin eat?

Dolphin doesn't eat tuna. Tuna are to big.


How much does tuna cost at a grocery store?

The cost of Tuna Fish depends on where the fish is caught, and what company it is sold to, and what form it is sold in. A can of tuna fish can run .55 per can, in some areas, and $1.78 in others. Tuna sold in a solid chunk is priced per pound.


How much does the Deluxe Tuna Bitz cost in Neko Atsume?

12 Gold Fish


How much is half a cup of tuna?

A half a cup of tuna is about two to three cans of tuna, without the liquid. It can also be about one large can of tuna.


How much is 3.5 ounces of tuna in grams?

3.5 ounces = 99.2 grams of Tuna.


How much does a can of tuna weigh?

The weight of a tuna is largely dependant on how much the tuna has eaten in their life. The answer to this question is also factored by which Tuna breed, it is. So, the average weight of different types of tuna is: Bullet Tuna = 1.8kg Atlantic Bluefin Tuna = 648.5 kg That's all the tuna I know of, I hope this helps.


Why is tinned tuna in brine or spring water always much cheaper than tuna in oil?

because the water is much cheaper than the oil to produce and tuna in water is way more common so there is a higher demand which lowers prices unlike tuna in oil ( I prefer tuna in oil)


Carl bought 6 jars of relish at a cost of 1.11 per jar He also bought 6 cans of tuna at a cost of 0.80 per can How much did Carl spend on relish Do not include in your answer?

6.66


Carl bought 2 jars of relish at a cost of 0.87 per jar He also bought 2 cans of tuna at a cost of 0.28 per can How much did Carl spend on relish Do not include in your answer?

1.74