I cube is about 50 cents for inexpensive butter.
A typical cube of butter is 1 pound, which is roughly equivalent to 454 grams.
4 oz. of butter is a cube... equals 1/4 lb. OR 1 stick of butter... 8 Tbsp.
cost:$25,000 a month
how much does 1 heaping teaspoon of baking powder cost
2.10
Butter cubes are small, pre-packed, individual serving sized pats of butter. They are often in a cube shape. You will generally find butter cubes in restaurants that serve take-out food, or on airplanes and trains.
uhm the making of the water cube in china cost roughly 200million yuan,
If you mean the "Nissan Cube", the starting price is about $14,999.00 US.
2
about $4.99
$2.39 ???
.56