The cost of propane gas is typically measured in cost per gallon or cost per pound, not kilowatt-hour. The price of propane can vary depending on location, supplier, and market conditions. It is best to check with local suppliers for current pricing information.
How much does it cost to heat a 1000 square ft home with liquid propane gas in Mass
The cost to fill up a propane tank for a house can vary depending on the size of the tank and current propane prices. On average, it can cost between 500 to 800 to fill a typical 500-gallon propane tank for a house.
tin cost about $50.07 per pound
A pound of siver costs
it cost about 10 cents a pound
It can cost up to $56 per pound depending on the rolloid
$35
$5.2639 per pound
one pound cost 3.78
Depends where you are. My area about 1.69 a pound
About $10 a pound