answersLogoWhite

0

The question is what fruit are you looking for because nobody can write down what the price of every single fruit is anyway the price of fruit can be different to where you go and also by the time you read this the price of fruit would/may have gone up or down so that is a completely SqTqUqPqIqD question.

Cool.

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the average price of strawberries in September?

The market price for Strawberries or any fruit is the price the market place is prepared to pay when the fruit is offered for sale.


What is the unit price if a 4 pack of mixed fruit sells for 2.12.?

To find the unit price, you divide the total price by the quantity. In this case, the total price is $2.12 for a 4 pack of mixed fruit. Therefore, the unit price would be $2.12 divided by 4, which equals $0.53 per unit.


What is the unit price if 4 pounds of fruit costs 6.48?

To find the unit price, divide the total cost by the total weight. In this case, the cost is $6.48 for 4 pounds of fruit. So, the unit price is $6.48 ÷ 4 = $1.62 per pound.


Barbara must determine the mean price per pound of fruit what is the mean price?

Middle of the road price = Half the prices are higher and half are lower.


What is the cost of 1lbs Dried Fruit Basket?

The price will vary, but in general a 1 lb. dried fruit basket will cost between $10 and $20.


What is the unit price if 4 pounds of fruit cost 6.48?

If you divide 6.48 by 4 you can find out what one pound of fruit costs. You will end up with fruit costing $1.62 per pound.


What has the author D A Weissel written?

D. A. Weissel has written: 'Price information in the fresh fruit and vegetable industries in Australia' -- subject(s): Fruit, Fruit trade, Prices, Vegetable trade, Vegetables


Msvela carges 120 for the first 100 pieces of fruit she then charges 1.50 for each additional piece of fruit how much did she charge for the fruit salad she made for the large party?

It depends on the pricing of the salad. The price of the 120 pieces of fruit does not affect the salad.


What is needed to create a supply schedule for fruit smoothie shop?

The price charged and the number of smoothies supplied are needed to create a supply schedule for a fruit smoothie shop.


What is the meaning of the sentence 'Isn't fruit a price'?

This sentence does not make sense grammatically. It seems like there may be a mistake in the wording or structure of the sentence. If you can provide more context or clarify the intended meaning, I can help you further.


How do you use haggle in a sentence?

The old lady continued to haggle with the fruit merchant over the price of peaches.


A man bought some fruits at the rate of 16 for Rs. 24 and sold them at the rate of 8 for Rs. 18. What is the profit per cent?

cp of 16 fruits =rs.24/- so each fruit costs = 24 /16= 1.5/- per fruit sp of 8 fruits= rs.18/- so each fruit costs 18/8= 2.25/- per fruit profit= sp-cp =2.25-1.5 =0.75 25% profit percentage is= 0.75 / 1.5 * 100 = 50 %