answersLogoWhite

0

depends on the bunny and what cage you want to buy, and the food. but don't forget, you need the food bowl, water container, shavings (for bedding), and also maybe some toys.

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much do bunnies cost?

About cost 50 dollars which was a good deal!


How much does it cost to buy and take care of the hamster like food and cage and etc for a year?

100$


How much is a cage for 5 bunnies?

I would not cage 5 rabbits together. They could pick up worms or other fatal diseases very easily.


How much do check-ups cost for bunnies?

In Malaysia, they cost about RM15-35 or around that cost.


How much do lop bunnies cost?

35-70 dollars


How much does hamster supplies cost?

The food is 2$ and the bedding is 5$ and the cage is 10 - 50 $ look on google shopping


How much does it cost to take care of a bunny the first year?

i owned 6 bunnies last year. the total cost of all 6 (including food, shelter, and vet cae was 3000$


How much exercise do bunnies have to have?

Well bunnies do need to execrise I mean how would you feel in a cage all day? Just think of it like that they don't have to be out all day for for a bit I think they would really enjoy it.


How much do bunnies cost at petco?

anywhere between $10-$30 depending where you live


How much does a gerbil cage cost?

The most it would cost for a plastic cage £30 but its best to buy a steal cage so they don't chew through the plastic so looking at steal cages the most £150 my cage cost £60.


How much do girbels cost?

gerbils themselves cost 10$ to 20$ the cage (for only one gerbil) cost 25$ to 40$ the food is about 5$ the chew sticks are at least 3$ two gerbils probably cost more


How much does a bunny cost?

The cost of a bunny can vary depending on factors such as breed, age, and where you acquire it from. On average, you can expect to pay between $20 to $50 for a bunny from a shelter or rescue, while purebred or specialty breed bunnies can range from $50 to several hundred dollars. It's important to also consider ongoing costs like food, habitat, and veterinary care.