Wiki User
∙ 2012-02-12 04:05:51At 30 miles per gallon, it would cost $29.25.
Wiki User
∙ 2012-02-12 04:05:51If gas cost $3.70 per gallon i have an 8 cylendar truck how much would it cost me to drive 266 miles
At $2.75 per gallon, this trip will cost $147.32
$464.47
$66.50
At $2 a gallon, about $90.
The answer will depend on the cost of a gallon.
It will cost (36.364) times (cost of one gallon of gas).
$300
$240.
$333.33
About 60 dollars.
it all depends on how much a gallon of gas costs in your area.