answersLogoWhite

0

temb;grb

User Avatar

Aaron smith

Lvl 3
2y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How many ways can we select 4 candy bars as door prizes from 13 different candy bars and distribute them among 4 people?

52?


How many dylan's candy bars are there?

4


Would a candy three candy bars for ninety-nine cents be better than four candy bars for one dollar and twenty-five cents and why?

The 4 candy bars for 1.25 would be better because .99 divided by 3 is .33 cents per bar while 1.25 divided by 4 is only .31 cents per bar


If you had 30 girls and boys and 40 candy bars how would you eqully divide them?

give 3/4 a candy bar each.


What 4 baseball players have candy bars named after them?

Four baseball players who have candy bars named after them are Babe Ruth, who has the "Baby Ruth" bar, Reggie Jackson, known for the "Reggie Bar," Hank Aaron, associated with the "Hank Aaron Bar," and Willie Mays, whose name is tied to the "Willie Mays Bar." These candy bars were created as a way to capitalize on the popularity and fame of these legendary athletes.


What are the top 5 candy bars sold in the world today?

The top 5 most selling candy bars in the world are as follow. number 5- Snickers 4- Reese's Peanut Butter Cups 3- Butterfinger 2- Twix and drum roll... number one top seller is.... Hersheys milk chocolate bars.


How many 4 oz Chocolate bars do you need to make a pound?

There are many different kinds of candy bars and they do not all have the same weight. If you read the weight of the candy bar off the label (whether in ounces or in grams) we would be able to calculate how many of them you would need to make a pound. One pound is 16 ounces, which is equivalent to 454 grams.


What are the top ten candy bars?

1- Hershey Bars 2- Snickers 3- Twix 4- 3 Musketeers 5- Kit Kat 6- Baby Ruth 7- Oh Henry 8- Reese's 9- Butterfingers 10- Milky way


What are some clever ways to raise money for a school club?

Went to Sam's Club and found Candy bars that had "fundraiser" on them with a coupon for $1.00 off Subway for our girls' basketball team, the candy bars were a seasonal item. We raised $1,293.00 and only spent $865.00 for the candy as we sold it we would go and buy more, so no out of pocket expense except for the first 4 cases of 52 that we started out with and we'd go buy more. Very profitable and Fun


How do people entertain themselves in France on July 4?

adults go to bars,while the kids have a feast


How long is 4 bars in a musical composition?

In a musical composition, 4 bars typically last for about 16 beats.


How tall is Candy Samples?

Candy Samples is 5' 4".