temb;grb
52?
4
The 4 candy bars for 1.25 would be better because .99 divided by 3 is .33 cents per bar while 1.25 divided by 4 is only .31 cents per bar
give 3/4 a candy bar each.
Four baseball players who have candy bars named after them are Babe Ruth, who has the "Baby Ruth" bar, Reggie Jackson, known for the "Reggie Bar," Hank Aaron, associated with the "Hank Aaron Bar," and Willie Mays, whose name is tied to the "Willie Mays Bar." These candy bars were created as a way to capitalize on the popularity and fame of these legendary athletes.
The top 5 most selling candy bars in the world are as follow. number 5- Snickers 4- Reese's Peanut Butter Cups 3- Butterfinger 2- Twix and drum roll... number one top seller is.... Hersheys milk chocolate bars.
There are many different kinds of candy bars and they do not all have the same weight. If you read the weight of the candy bar off the label (whether in ounces or in grams) we would be able to calculate how many of them you would need to make a pound. One pound is 16 ounces, which is equivalent to 454 grams.
1- Hershey Bars 2- Snickers 3- Twix 4- 3 Musketeers 5- Kit Kat 6- Baby Ruth 7- Oh Henry 8- Reese's 9- Butterfingers 10- Milky way
Went to Sam's Club and found Candy bars that had "fundraiser" on them with a coupon for $1.00 off Subway for our girls' basketball team, the candy bars were a seasonal item. We raised $1,293.00 and only spent $865.00 for the candy as we sold it we would go and buy more, so no out of pocket expense except for the first 4 cases of 52 that we started out with and we'd go buy more. Very profitable and Fun
adults go to bars,while the kids have a feast
In a musical composition, 4 bars typically last for about 16 beats.
Candy Samples is 5' 4".