answersLogoWhite

0


Best Answer

No. Napster is legal.

User Avatar

Wiki User

โˆ™ 2009-02-24 20:58:11
This answer is:
๐Ÿ™
0
๐Ÿคจ
0
๐Ÿ˜ฎ
0
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: Is using Napster which costs 15 dollars a month illegal?
Write your answer...
Submit
Related questions

Is city of heroes free?

No, it costs $15 dollars a month


How much is it to be a moshi member?

It costs 6 dollars per month, or 76 dollars per year.


What is the average price for a horse?

The average horse costs around 1,200 dollars. This does not include upkeep which can be from a couple hundred dollars to 500 dollars a month.


How much does Weight Watchers Online cost per month?

Weight Watchers Online offer two different payment plans. The three-month savings plan cost 56.85 dollars for the initial three months. Every additional month costs 18.95 dollars. The standard monthly plan costs 48.90 dollars for the first month and 18.95 dollars for all of the extra months.


How much is it for two kids on roblox to buy turbo builders club?

Turbo Builders Club costs 11 US dollars a month if you are paying per month. It costs as low as 7 US dollars a month if you buy in multiple months(up to a year). Lifetime turbo BC costs 300 US.


Where can you get a monthly plan from Verizon phone that costs between 1 and 2 dollars a month?

no where


How much does a Verizon iPhone cost per month?

It costs 30 dollars unlimited.


How much does a subscription to The Times of India cost?

According to their website, an internet subscription to The Times of India costs three US dollars for a month. A year's subscription costs twenty US dollars.


How much do you have to pay monthley for World of Warcraft?

World of Warcraft costs $15 dollars a month.


Does it cost money to subscribe on Wizard101?

Yes it does and it is awfully expensive No it is not. Well for cheapskates it is. It costs less than ten dollars for each month, whilst it costs over thirty dollars for one month in WoW, and that game stinks. It's well worth it.


How much 1 month membership?

In American money, it costs about six dollars for Moshi Monsters membership


How much does a clarinet servicing cost?

It costs 20 to 40 dollars a month in most of the stores for renting.


How much does it cost for one year of being a superstar on Stardoll?

It costs around 9 dollars (per month)


What does Club Penguin cost?

FREE Not if you are a member!!! It costs $5.95 dollars a month!!!! You can buy the cards at Rite Aid.


How much does it cost to play wow?

Depends on where you live, if you live in the United States, it costs about 15 dollars a month.


Does upgrading your Adventure quest worlds account cost anything?

yes, it costs 10 dollars per month.


How much is the tuition for UCLA plus room and board?

the room and board for UCLA costs about $22,000 dollars a month


How much is Netflix?

Today, March 5, 2011, it costs 8 dollars per month for instant-streaming only and an additional 2 dollars for DVDs by mail. You also currently get a one month free trial.


How many pounds is the World of Warcraft monthly subscription?

I'm Australian and the 60 day game card costs 30 dollars every second month so it cost 15 dollars per month so you figure out the difference between dollars and pounds.


What are the average utility costs for Tallahassee Florida?

The average costs for utilities is around 200 dollars a month for water, heat and electric. In a larger house, the bills will be more expensive.


In euros how much a month is World of Warcraft?

There are three subscription plans available: month to month costs 12.99€/£8.99, 3-month subscription costs are 11.99€/£8.39 per month, and six month subscription costs are 10.99€/£7.69 per month.


How can you make 10000 dollars a month?

how to get 10000 dollars a month


How much does it cost to lease a horse at Sunnybrook Stables in Toronto?

as of 2012, depending on the lease it costs between i believe 750 and 1000 dollars. It costs 675 dollars per month. That was a while ago though. It could be more now.


How much does it cost one person for electricity per month?

It costs about 40-80 dollars for the average person so ya......


What are the consumer reviews on the Go phone?

AT&T features four different GoPhone prepaid plans, three of which provide unlimited talk and text. The first one costs 2 dollars per day, only on days the phone is used, for unlimited talk and text. The second costs 60 dollars per month and provides the same service. The third costs 75 dollars per month and adds 200MB of data per month. AT&T also has a pay-as-you-go plan that offers minutes at 10 cents each.

Study guides

๐Ÿ““
Create a Study Guide