In a bakery.
Because they like bagels.
Divide the cost by the no. of units. 3.29/6 = 0.54833333 4.15/8 = 0.51875 4.15 for 8 is the better buy since it has the lowest unit cost.
Nao Hauser has written: 'Bagels! Bagels! And more bagels!' -- subject(s): Bagels, Cookery (Bagels)
Bagels. I prefer Jalapeño flavored bagels.
12+12 = 24 bagels.
there are 2 whole bagels and three-fourths of a third bagels. write a mixed number that represents the amount of bagels
Yes, you can safely freeze bagels.
bagels are about $3.00 each
the eggs are good for you the bagels are not
75
Icarly right?, well if u are than pickles ,bagels,tacos,donuts (etc) ;)
Lender's Bagels was created in 1927.