Jet fuel weighs about 6.7 pounds per gallon and costs about 3 dollars per gallon, so that would equate to approximately 45 cents per pound.
It cost about 1.00
1 pound = 20 cents
a lot :)
1 eng. pound
i rock
Money, baby.Answer:I believe that you can purchase a pound of apples at walmart for $1.23.
Jet fuel weighs about 6.7 pounds per gallon and costs about 3 dollars per gallon, so that would equate to approximately 45 cents per pound.
tin cost about $50.07 per pound
Average ANFO cost in the US is $.48 cents per pound if bought in bulk.
Check the related links section below.
A pound of siver costs
A fuel cost calculator works out how much someone is spending on fuel as they use their car. It can be useful for someone budgeting to save money and they can usually be found in car magazines