In 1980, the average cost of a popsicle was around 25 to 50 cents, depending on the brand and location. Prices could vary based on factors like store type and region, but generally, they were quite affordable for most consumers during that time.
50 dollars for a popsicle
A jumbo popsicle stick typically weighs around 2-3 grams.
Popsicles were a nickel in the 50's.
2 bucks a year
20 pounds
a popsicle
popsicle corn nuts popsicle corn nuts popsicle corn nuts popsicle corn nuts popsicle corn nuts
the answer is here:http://www.icecreamusa.com/popsicle/history/
Popsicle has three syllables.
A Popsicle is solid.
3 bananas and a Popsicle per mole of diesel
No, the God that the Christians believe in cannot be a popsicle.