answersLogoWhite

0

Depends on how many bricks your buying,really.

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much per pound is 60 cent per kilo?

To convert cost per kilogram to cost per pound, you need to know that there are 2.20462 pounds in a kilogram. So, 60 cents per kilogram is equal to (60/2.20462) cents per pound, which is approximately 27.22 cents per pound.


What is the unit rate of 5 pears for 8.00?

$8.00/5 pears= 1.6 dollars per pear$1 and 60 cents per pear=================== ( rather expensive! )


How much am I paying per minute if I pay 19.99 for 60 minutes?

1,999 cents divided by 60 = 33.31 cents per minute


How do you convert dollars per hour into cents per minute?

To convert dollars per hour to cents per minute, first calculate the number of cents in a dollar (100 cents). Then divide the dollars per hour by 60 (number of minutes in an hour) to get cents per minute. For example, if someone earns $12 per hour, the conversion would be 12 / 60 = 0.2 cents per minute.


What is the greatest number of oranges Simon can buy with 60 cents if the cost per orange is 12 cents?

60/12 = 5


How many dollars per hour if there is 15 cent per second?

15 cents per second is 15 x 60 cents per minute. That's 15 x 60 X 60 cents per hour. Dividing by 100, That's 15 x 6 x 6 dollars per hour, or 540 dollars per hour.


How do you convert 4 cents a minute to how much an hour?

Multiply the cents per minute by 60.


How many dollars per hour if there is 15 cent per minute?

To convert 15 cents per minute to dollars per hour, first convert cents to dollars: 15 cents is $0.15. Since there are 60 minutes in an hour, multiply $0.15 by 60. This gives you $9 per hour.


How much money do the cotton picker get per day?

60 cents


How much money do cotton picker get per day?

60 cents


How do you convert dollars per hour to cents per minute?

Divide the dollar per hour by 60, that will give you how much they make per minute. If someone makes $10 an hour, they make about 17 cents a minute (actually .16666 repeating) If someone makes a lot more lets say $250 an hour they make about $4.17 a minute. So it doesn't always have to be cents per minute.


How much does a 60 watt light bulb use per hour?

Typical home energy cost is 10 cents per kilowatt hour A 60 watt bulb running for one hour uses 60 watt hours .10 X (60/1000) = .006 cents per hour 16.66 60watt bulbs on for one hour would cost 10 cents.