Generally it will get 60 to 70 mpg.
Typically between 60 and 70
specify year and model (ex: 250, 500, 600, 636, etc)
20 miles costs 4, therefore 4 x 250/20 = 50$
$250-$350
250/18=13.8888888*3.5=$48.61
250 miles divided by 20 miles is 12.5 gallons. 12.5 gallons times 3.10 is $38.75 in the end.
12.5 gallons
3000 / 12 = 250 gallons.250 x 3.85 = $962.50
$250 for a ninja
Depends on the price of fuel. 250 divide by 22 = 11.36 gallon of fuel required for the trip. Multiply that by the price of fuel per gallon.
$38.00 Take the number of miles (250), divide it by the MPG (25)...that makes how many gallons will be used (10). Then multiply 10 by the cost of a gallon (3.80), and you'll come up with $38.00
250÷25 = 10. 10 x $3.40 = $34.