At $2 a gallon, about $90.
Okay so we can drive 30 miles on one gallon. So divide 1500 by 30 to get the total number of gallons we will need. 1500/30 = 50. So we need 50 gallons, and if gas is 5 dollars a gallon, 50 * 5 = 250 dollars
1100/10 = 110 gallons. If the cost of gas in your area is 3.00$ per gallon then 110 x 3 = 330 dollars for your trip
614 ÷ 25 = 24.56 24.56 x $3 = $73.68
It depends on the fuel efficiency of your mode of transport.
If you drive 480 miles, and you get 15 miles per gallon, this equals 32. If each gallon is $3.75 per gallon, times 32, this would equal $120 in gas money.
27.05
86 x the price per gallon
It will cost (36.364) times (cost of one gallon of gas).
The answer will depend on the price of gas!
185 gallons of gas at approximately $3.60 a gallon $666
1,200 miles at 12 miles per gallon = 100 gallons.100 gallons at $3.50 per gallon = $350 .