answersLogoWhite

0

As of my last update in October 2023, the price of diesel per metric ton can vary significantly based on location, market conditions, and geopolitical factors. Typically, prices fluctuate due to changes in crude oil prices, supply chain issues, and seasonal demand. For the most accurate and current pricing, it's best to consult a reliable financial news source or commodity market website.

User Avatar

AnswerBot

1w ago

What else can I help you with?

Related Questions

Current AGO prices per metric ton?

what is the current price of diesel per liter today


Gallons of D2 per metric ton?

There are approximately 312 gallons of D2 diesel fuel in one metric ton. This can vary slightly depending on the density of the fuel.


What is the price for one metric ton of garlic?

The price for one metric ton of garlic can vary depending on the region, quality, and market demand. On average, the price can range from $800 to $2000 per metric ton.


What is the current price of cement per metric ton?

260


What is the price per pound of a metric ton?

That depends on what substance the dealer has a metric ton of. If it's a metric ton of air, the price is probably quite low, although they would probably not offer to deliver it. It it's a metric ton of water, the price is probably a bit higher, but still quite low, and they might include delivery. If it's a metric ton of gold, I would expect the price to be very high; but it would be rather compact, and whatever quantity you buy would probably fit easily in the back seat of your car.


What was the price of NBSK in 1994?

It averaged $566 per metric ton in 1994


What was the price of NBSK in 1995?

It averaged $871 per metric ton in 1995


What was the price of NBSK in 1996?

It averaged $591 per metric ton in 1996


US tons per metric ton?

1.1 US ton per metric ton.


What was the price of NBSK in 1999?

In October 1999 the price per metric ton of NBSK was just $560


How many GB gallons of diesel in metric ton?

there are 24.


Price for 1 metric ton of organic oranges?

The price of one metric ton of organic oranges ranges from $350 to $600.