answersLogoWhite

0

What else can I help you with?

Related Questions

Mia can purchase a 40-ounce jar of peanut butter for 5.20 or a 15-ounce jar for 2.70. How much does Mia save per ounce by buying the 40-ounce jar?

40 = 5.20 1 = 5.20 / 40 = 0.13 15 = 2.70 1 = 2.70 / 15 = 0.18 0.18 - 0.13 = 0.05 Answer: 0.05 saved per ounce Check: 120 ounces 40 ounce x 3 = 5.20 x 3 = 15.60 15 ounce x 8 = 2.70 x 8 = 21.60 21.60 - 15.60 = 6.00 = 120 x 0.05


How much does aluminum cost per ounce?

15 cents


Is platinum worth more then gold?

8-15-11>>> Yes, right now gold is $1,738.80 per ounce, platinum is $1,794.00 per ounce.


How many cups of cheerios in a pound?

There are 14 cups of Cheerios in 15 oz - so it's almost a pound per ounce.


How many noodles in can of spaghetti Os?

per the Franco-American company. Reportedly, there are more than 1,750 "O's" in a 15-ounce can of SpaghettiOs.


How many tablespoons in a 15 ounce can of pumpkin?

1 tablespoon is approximately 1/2 an ounce. -15 ounces is about 30 tablespoons.


How many cups in 15 ounce can?

1.87 cup


How Many Calories is Sprem?

15 Calories An Ounce


How much is 15 grams of 24k gold worth?

Todays price is 1563. per troy ounce ounce. there are 31,1 grams in a troy ounce. you have 15 grams of 24K at $50.1 per gram equals approx 751.50 Get up-do-date worth with calculator links supplied below.


How much 15 gram of 24k gold braclet is worth?

Todays price is 1563. per troy ounce ounce. there are 31,1 grams in a troy ounce. you have 15 grams of 24K at $50.1 per gram equals approx 751.50 Get up-do-date worth with calculator links supplied below.


If chewy worms are sold at 2.40 per pound What is the price per ounce?

To calculate the price per ounce, we need to divide the price per pound by 16 (since there are 16 ounces in a pound). In this case, $2.40 per pound divided by 16 gives us $0.15 per ounce for chewy worms.


How many grams are in a tablespoons of peanut butter?

14 grams make up a tablespoon of peanut butter.