answersLogoWhite

0

I found this price for the year 2003, for the isotope 225Ac: 1 200 USD for 1 mCi.

Calculated for 1 kg the price is astronomically. And also all the actinium in the whorld is probably only some grams.

User Avatar

Wiki User

13y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does it cost for a gram of actinium?

Actinium is not generally a commercial product.For actinium-225 the price is approx. 1 200 US $ for 1 mCi.


What is the cost in dollars for actinium?

Actinium is not generally a commercial product. For actinium-225 the price is approx. 1 200 US $ for 1 mCi.


How much does 1 kilogram of silver cost?

The cost of 1 kilogram of silver fluctuates based on current market prices. As of right now, the approximate cost of 1 kilogram of silver is around $800-$1,000.


How much is cost for 1 kilogram?

The cost of 1 kilogram can vary depending on the item being purchased. The price of 1 kilogram of a product is typically listed on the product packaging or in-store signage. It is best to check with the retailer or supplier for the current price of 1 kilogram of the item you are interested in.


Which cost more 1 pound of penny or 1 kilogram penny?

1 kilogram


1 kilogram of beans is 70 cents so how much would 1 kilogram and 40 grams of beans cost?

1.04 x 70 = 72.8 cents


What is the cost of 1 kilogram of almonds at 2.00 per 100 kilogram?

The cost of 1 kilogram of almonds at $2.00 per 100 kilograms would be $0.02.


How much does it cost to process uranium?

Approx. 120 $ for 1 kilogram of unrefined oxide U3O8 (July 2011)


Does an ounce weigh as much as a kilogram?

No 1 kilogram = 35.27 ounces 1 ounce = 0.02 kilogram


How much does 1 kilogram of gold cost?

As of July 2, 2014, 1 kilogram of gold costs approximately $42,676. The value of gold fluctuates constantly based on market demand throughout the day.


How much cost 1 kilogram of gold?

As of July 2, 2014, 1 kilogram of gold costs approximately $42,676. The value of gold fluctuates constantly based on market demand throughout the day.


What is the cost of 1 kilogram of biscuits at 27 for 6 kilogram?

27/6 = 4.50 each