the 20 pack foohy gooshy pencil grips costy 3.49 the 20 pack foohy gooshy pencil grips costy 3.49
0.25 is the cost of the pencil.
about $14.99!
25
5.76/12=.48 per pencil
A pencil, possibly! A pencil, possibly! A pencil, possibly! A pencil, possibly!
This depends on your currency, and what denomination coins are in use. In the Eurozone there are 1c 2c 5c 10c 20c and 50c coins - as well a €1 and €2. So in tendering €1.00 and getting four different denominations in change one could get any of the following 50c, 20c, 10c, 5c. - total 85c - pencil cost 15c 50c, 20c, 10c, 2c. - total 82c - pencil cost 18c 50c, 20c, 10c, 1c. - total 81c - pencil cost 19c 50c, 20c, 5c, 2c - total 77c - pencil cost 23c 50c, 20c, 5c, 1c - total 76c - pencil cost 24c 50c, 10c, 5c, 2c - total 67c - pencil cost 33c 50c, 10c, 5c, 1c - total 66c - pencil cost 34c 50c, 5c, 2c, 1c - total 58c - pencil cost 42c 20c, 10c, 5c, 2c - total 37c - pencil cost 63c 20c, 10c, 5c, 1c - total 36c - pencil cost 64c 10c, 5c, 2c, 1c - total 18c - pencil cost 82c In US dollars there are 1c, 5c, 10c, 25c and 50c coins, as well as $1 coins This gives a smaller range of possible values 50c, 25c, 10c, 5c - total 90c - pencil cost 10c 50c, 25c, 10c, 1c - total 86c - pencil cost 14c 25c, 10c, 5c, 1c - total 41c - pencil cost 59c
It depends on where you get it from
Let's denote the cost of the pencil as x and the cost of the ruler as y. We know that x + y = 1.50 and y = x + 1.00. Substituting the second equation into the first, we get x + x + 1.00 = 1.50. Simplifying, we find 2x + 1.00 = 1.50, which means 2x = 0.50, and x = 0.25. Therefore, the pencil costs $0.25.
The eraser costs 1.50.
$25.00
it is .50 for 1 pencil
it depends on where you buy it.