answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Cooking Techniques

How much does 1 cup of flour cost in NJ US?

User Avatar

Anonymous

∙ 13y ago
Updated: 11/9/2022

A 5lb bag of flour is about $2.75. There are about 18 cups of flour in a five pound bag. Divide the cost 2.75 by the number of cups (18) and the answer is about 15 cents per cup.

User Avatar

Wiki User

∙ 13y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much does it cost from cape may NJ to jfk?

a cost


How much does it cost in toll fees to and from newark NJ to Vermont?

nj to vermont


How much does it cost in toll fees from CT to NJ?

None.


How much does a parking ticket cost in nutley NJ?

25


How much do piercings cost in NJ?

Any where from 25 to 50


How much is a bus ticket from Jacksonville fl to Newark NJ?

It cost $69.


How much it does it cost in tolls from Flushing Queens to Atlantic City NJ?

heskey


How much does a ticket to Atlanta Georgia cost from Passaic NJ?

bout 300 dollars


How much do tolls cost from NJ to DE?

Toll costs from new jersey to Delaware


How much do tolls cost from queens New York to Atlantic City NJ?

25


How much does a greyhound ticket cost from Newark NJ to lancaster pa?

Depending on the fare type selected, a one-way ticket from Newark, NJ to Lancaster, PA will cost $60.00 - $68.00.


What is the average replacement cost to rebuild a home in NJ?

can you tell me what the replacement cost to rebuild in nj is

Trending Questions
How to store butternut squash to keep it fresh for longer? How many cups of granulated sugar are in ten pounds? What are some cheap club aluminum cookware? How do you quench sword? A sentence with the word courage? What type of tube is in a microwave oven? What type of beef is more tender than angus? Can baking soda be for internal use? What to do if you burn your finger on a iron? What are the main differences between puff pastry and phyllo dough in terms of texture, taste, and versatility in cooking? What are the health benefits of consuming fish with bones? Are pipefish edible? Is it safe to eat sour cream past the expiration date? What are some viable veal substitutes that can be used in recipes to create similar flavors and textures? Can you easily separate rice mongo and palay why? Are chick peas and cannelloni beans the same thing? What is convection baking and how does it differ from conventional baking methods? What are the main differences between peach pie and peach cobbler in terms of ingredients, preparation, and taste? 1 cup equals how many milliliters? What is hydrogenated vegetable shortening?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.