It depends on what you are eating and if it is healthy.
The cheapest are vitamins and meal replacements that can be bought at dollar stores. There are many brands that are affordable. Many stores like GNC and Wal-Mart etc. have their own generic brands of vitamins and meal replacement shakes. Shop around.
A meal that gives you all the vitamins and nutrients that you need.
Shakeology costs around 130 per month and includes a meal replacement shake that provides essential nutrients, vitamins, and minerals.
Have at least about 300 cal. per meal.
2000
No. They might make the meal healthier, by adding the vitamins, but it doesn't reduce the calories.
he will have 2
most vitamins should be taken with a meal and a solvent...it does not mater if the solvent is water, juice or milk
Typically, you should prepare about 1/2 to 1 pound of prime rib per person for a meal.
Typically, you should prepare about 1/2 to 1 pound of rib roast per person for a meal.
A complete meal is a meal that has balanced parts of all the important food groups in it. Some protein, some carbohydrates, some vitamins, some fats, etc,etc
It would be best to ask your doctor on how many you should take a day. It would also depend on how many different varieties of vitamins you are taking per day, as to how many you can take.