The retail cost of one ream of paper (500) sheets at the current market price is around 4.50 $USD. That would yield a retail cost for ,009$ per sheet at June 2014 prices.
1 sheet of paper cost: a) ink (printer or pen) b) printer c) staff d) thinking and idea e) knowledge f) time g) profit / lost h) staff salary i) ........
If the cost relationship is linear no matter how many pieces are built or ordered, then take 110 US dollars divided by the 800 pieces it would buy to get .1375 cents cost per piece. Now that we know how much 1 piece would cost you can multiply it by whatever quantity you want. So 200 pieces times the .1375 cents cost per one piece equals $27.50.
It depends on what you get, but you can get some nice paper for about $10 per ream.
A one kilogram piece of silver bullion will fetch around $638.51 in U.S. dollars according to the website 24hGold. It will be good to hold onto if you have a piece, because the price of silver tends to go up.
1 kg
The cost to check in 1 piece of baggage on this flight is 30.
5g * 1000 * 1000 / 2.8 = 1785714.29 ( Too two decimal places. ) Weight of paper * To make one kilo * To make 1000 kilo = tonne / cost of one piece 1 million seven hundred and eighty five thousand seven hundred and fourteen pounds and 29 pence.
it really depends on what kind of paper but aproximitly 1 gram
the cost is $1 per roll
1 gram
A single piece of construction paper typically weighs about 0.18 ounces. This weight can vary slightly depending on the thickness and size of the paper.
104091092 watts (Potential)
Depends, 1$ a piece to 100$ a piece!
The cost to check in 1 piece of baggage on this flight is 30.
$1 because everything at the dollar tree is $1.
Q. What size is half of an A4 piece of paperA. A5 piece of paper 1/2 of A5 = A6 1/2 of A6 = A7
In Maryland, one roll of Sparkle paper towels costs $1-$2. This cost may vary depending on where you are located at.