Purchased in bulk, plastic lunch trays such as the ones used in schools cost about $4.25 each. Purchased individually, they can run from $8.00 to $16.00.
It depends on where you live, and how much food your lunch has in it.
80$ a meal if you have a son like John Greer
23Cents
$2.17
$444,000,000
How much does the cheapest cardboard lunch tray cost?
Lunch costs on an average in America, around 10 dollars a day. School lunches for children average 5 dollars a day. Fast food and sandwiches are popular choices for lunch.
It depends on where you live, and how much food your lunch has in it.
80$ a meal if you have a son like John Greer
If something is saving cost it means that you are not spending as much money. Packing a lunch is cost saving because you are not spending as much money to eat lunch out.
Using paper lunch bags helps the environment much much more than using a plastic bag.
approx $250-500
they cost 100 pound
You can buy a box of 500 trays for about US$25, meaning they cost around 5 cents each. (The cost to the environment, of course, is much higher, as they lie in landfill for hundreds of years.)
how much does it cost for a plastic water bottle
The cost depends on the school, area, and type of food served. Average public school lunches are usually around 2-3 dollars a day.
The cost of plastic surgery varies considerably depending on the location and extent of surgery, insurance coverage, surgeon, and more. It is impossible to quote an average price.