A jar of honey in 2004 cost £3
depends on what the factory makes
Real cost and money cost is not similar.Real costs are actually much broader in scope and cover all the aspects of sacrifice involved in acquiring a product.
how much money does georgia make from peaches
$100 and bananas
It takes no money to make honey- honey is made by bees, and bees do not use money. However, people keep bees, and harvest the honey they make- and that can cost money. However, the exact cost to produce 8 ounces of honey will depend on how large of a bee keeping operation you have, and how you are extracting honey from the honeycombs.
why are companies concerned about how much a product cost to make
$37 million.
It cost £10.
1.29$
A lot of money
1 cent
Probably 100.00!
A LOT of money!! $$$$$
nothing
it takes no money if you have brains....
It cost 300 dollars to make them