answersLogoWhite

0

About $12.

User Avatar

Wiki User

12y ago

What else can I help you with?

Related Questions

How much does a pound of shelled purple hull peas cost?

I'm not sure about a gallon but I am currently growing purple hull peas and I have been selling then by the bushel and have been getting $18 for unshellled and $22 for shelled. Some people in my area (Alabama) have been getting as much as $24 and $25 a bushel. Hope this helps......Lori :)


What does a bushel of corn cost at market?

Approx $3.50 per bushel


How much does a bushel of wheat cost?

The cost of a bushel of wheat can vary depending on factors such as supply, demand, and market conditions. As of current date, the average price of a bushel of wheat is around current price per bushel.


How much does a bushel of purple hull peas cost in Tennessee?

Roughly two dollars a pound in the shell. So, around 20 pounds of peas in the shell per bushel should bring around 40 dollars a bushel.


What is the cost for a bushel of purple hull peas in Mississippi?

As of this morning 6/2/23. 38$ for 8lb (bushel they said)


If one peck of green beans costs 2.25 what is the cost for one bushel?

4 pecks = 1 bushel, thus if 1 peck costs 2.25 a bushel will cost 2.25 x 4 = 9


How much does a bushel of purple hull peas cost?

A bushel is a unit of dry volume, usually subdivided into eight local gallons in the systems of Imperial units and U.S. customary units. It is used for volumes of dry commodities, not liquids, most often in agriculture. It is abbreviated as bsh. or bu. * 1 U.S. bushel = 35.23907017 litres = 8 corn/dry gallons = 9.309177489 wine/liquid gallons * 1 Imperial bushel = 36.36872 litres = 8 Imperial gallons 25 pounds of purple hulls in a bushel


What sentence can you make for the word bushel?

During the food shortage, a bushel of potatoes cost two shillings and sixpence.


How much does a bushel of lima beans cost?

i have no idea, but i reckon they cost millions.


How much does a bushel of tomatoes cost?

The price for a bushel of tomatoes might vary from place to place but is going to be roughly 25 to 30 dollars. A bushel of tomatoes is about 50 pounds.


How much does a bushel of butter beans cost?

Two dollars


How much does a bushel of dried dent corn cost?

8.50