The cost of gold fluctuates based on market prices, which can vary daily. To determine the cost for 2 pounds of gold, you would need to know the current price per ounce and convert pounds to ounces (1 pound is approximately 16 ounces). For an accurate calculation, check the latest gold price per ounce and multiply it by 32 ounces (for 2 pounds).
300 pounds of gold
The cost of a gold nugget will (obviously) depend on the amount of gold in it.
it was 8 slaves for 2.45 pounds of solid gold
As of July 2, 2014, 1 kilogram of gold costs approximately $42,676. The value of gold fluctuates constantly based on market demand throughout the day.
The price of gold can change on a daily basis according to market conditions. As of August 11, 2014, the value of 8.8 pounds of gold in US dollars is $167,700.
10 pounds an ounce
it would cost around 1.26 million dollars for that much gold
$2.50
If 2 pounds of rice cost 5, 1 pound will cost 2.50 or 2 1/2.
Waist coats were the 'gold' in a men's wardrobe and would have cost-ed about 20 pounds.
It depends if you are talking about pounds or quanity or whatever.
Apples/Cost = 12/6 = 2 So 3 pounds of apples would cost 3/2 = 1.5 units.
it would cost £2
6 Ounces. If 2 lbs cost 5.92 then the cost is 18.5 cents per ounce. Divide 111 cents by 18.5 and the answer is 6 Ounces. That is assuming USD.
A 1889 gold 5 pound coin is worth 5 pounds of gold, while a 1889 2 pound gold coin is only worth 2 pounds of gold.
they cost between 2-5 pounds
£68.99