If you are a pharmacist then you need to ask your wholesaler, there may be shipping costs involved
2500-5000
To find the cost per ounce, divide the cost by the number of ounces: 17.00/640 = .0265625 cents per ounce.
To find the cost per ounce, divide the total cost by the total ounces. In this case, $1.99 divided by 11 ounces equals $0.18 per ounce.
To find the cost per ounce, divide the total cost of the jar by its weight in ounces. For a 1.8-ounce jar costing $4.05, the calculation is ( \frac{4.05}{1.8} ), which equals $2.25 per ounce.
0.08 per ounce
A ounce of gold costs 500dollars
$11,000 per ounce
Unit cost is the cost for one ounce so $1.40 divided by 20 ounces gives the cost for one ounce. The unit cost is .07 or seven cents per ounce.
a pound of coffee costs $14.99.what is the cost per ounce?
Like $3.00 for a one ounce
The first ounce will cost 88 cents. Each additional ounce will cost 17 cents. 6 pages of regular computer paper is about 1 ounce.
3 cents per ounce