answersLogoWhite

0

Multiply 0.39 and 100.

You would move the decimal right two times.

=$39

User Avatar

Wiki User

8y ago

What else can I help you with?

Related Questions

What is the price of 100 pens at 39 cents each?

the price of 100 pens at 39 cents each is 3900 cents 39 * 100 = 3900


How much do swarovski crystals pens cost?

Swarovski crystal pens can range in price from around $30 to over $100, depending on the design, materials, and brand.


Trevor bought 100 pens for the office50 of the pens cost a dollar30 pens cost 80 cents and 20 pens cost 50 cents.What is the average of each pen?

50 pens X $1.00 = $50.00 30 pens X $0.80 = $24.00 20 pens X $0.50 = $10.00 $50.00 + $24.00 + $10.00 = $84.00 $84.00 (divided by) 100 = $0.84---------so each pen cost 84 cents - Chow


.39 as a fraction?

0.39 = 0.39 / 1.00 = 039/100 = 39 /100 This will NOT cancel down .


What is the unit price of 100 for .99?

It is 0.0099 each.


What is the answer 9 over 1000 plus 3 over 100?

9/1000 + 3/100 = 39/1000 = .039


Where can someone purchase promotional pens for a discount if they order more than 1000 pens?

Someone can purchase promotional pens for a discount if they order more than 1000 pens from the 'Promotional Pens' website. They offer 100 free pens with such an order.


What fraction of a pound is 35 pens?

35 pence (not pens!) is 35/100 = 7/20 of a pound.


Why are some pens special?

some pens are harder to find and when its passed the selling time they'll be worth like 100 $


How do you figure a bulk rate for 100 items with a sale price of 15.95 each?

15.95 x 100 = 1595.


How many pens are in a 1 pound?

1 pound is 100 p(ence).


A computer is on sale for 1600 which is a 20 percent discount price of the regular price what is the regular price?

So the $1600 represents 80% of the regular price, which is at $200 for each 10%. 100% would be $2,000.