It's worth $2.
About 6 cents.
If a dollar bill were printed in 1977, it would be worth $1.00 right now (in 2008). If a $20 bill were printed in 1977, it would be worth $20.00 right now (in 2008). A candy bar that may have cost $0.05 in 1977 would cost around $0.75 now. But then, a candy bar isn't a dollar.
eBay.MoreYou need to know the bill's date, condition, and series letter (next to the date). Many later-date silver certificates are only worth a few dollars so you'll need to weigh the cost of selling it versus whatever profit you'll make.
the answer for the question $1.20 GST was added to a $12 bill. what was the total cost be answer $13.20
the average cost of the 1929 fifty dollar bill will run 59.00 in poor condition, 65.00 in medium condition and 89.00 in mint state condition.
2 dollars
it cost morethan 20,000 dollars because its rare and coin collectors looking for this 20 dollar bill may be it cost more
About 6 cents.
3 millon dollars
2 dollars
The value changes daily. The cost to make it is 4 cents
it costs 14¢ for paper, that's what i know
No matter how old a 2 dollar bill is, the sad truth is that it is STILL worth 2 dollars.. They are uncommon, but aren't really RARE...
4.27
The cost to produce one dollar, in terms of manufacturing, varies depending on the denomination and material used. For example, it generally costs about 5.6 cents to produce a one-dollar bill, factoring in the expenses of paper, ink, and labor. This cost can fluctuate based on production methods and economic conditions. Overall, the production cost is a small fraction of the bill's face value.
If a dollar bill were printed in 1977, it would be worth $1.00 right now (in 2008). If a $20 bill were printed in 1977, it would be worth $20.00 right now (in 2008). A candy bar that may have cost $0.05 in 1977 would cost around $0.75 now. But then, a candy bar isn't a dollar.
eBay.MoreYou need to know the bill's date, condition, and series letter (next to the date). Many later-date silver certificates are only worth a few dollars so you'll need to weigh the cost of selling it versus whatever profit you'll make.