answersLogoWhite

0

To price anything by the slice: Take the item cost as a whole and add 30%, then divide by the total number of slices. (Ex - Cake cost you $10. Add 30% = $13 divide by 12 slices and your price per slice is 1.08.)

User Avatar

Wiki User

16y ago

What else can I help you with?