Culver's cakes typically range in price from about $20 to $40, depending on the size and type of cake. Specialty cakes or larger sizes may cost more. It's best to check with your local Culver's for specific pricing and availability, as prices can vary by location.
A Culvers manager makes around 32,000 dollars a year. Fast food managers typically do not earn as much as regular restaurant managers.
The kid's meal costs about $5.00.
i am 14 and i work at culvers in bloomington. and i get $7.75 an hour,, just like everyone else
2 ounces/ 57 grams.
Yes, you can find the nutritional facts for Culvers on the Culver website: <www.culvers.com/menu/nutrition_facts.aspx>. Any more information you may need from Culvers will also be on their site.
she lives in WISCONSIN. how i know, umm..one, the video, 'lets make a snowman.' they debate over culvers or dairyqueen. CULVERS IS ONLY LOCATED IN WISCONSIN.
Culvers Nutrition offers cooked-to-order meals and are a great resource for those of us who can't cook, or don't have the time or energy. Information can be found at www.culvers.com/menu/nutrition_facts.aspx, or www.livestrong.com/thedailyplate/nutrition-calories/food/culvers/, or www.myfitnesspal.com/nutrition-facts-calories/culvers.
Welcome to delicious!
Sauk City, Wisconsin
No they don't.
Johnny Cash
shortbread