It depends whether you are making it using 1 or 2 slices of bread!
You could try a cracker/cheese/meat tray and a fruit/veggie tray. Also, having bread to make sandwhiches would give them something to eat that is a bit more like a meal.
A loaf of bread costs depend on the area it was bought. A loaf of bread costs 50 cents in certain parts of the world. In others, it could cost as much as 20 dollars.
china bread would maybe cost about 20 to 50 dollars. but the china stroes lowered it down to 10 and 50 percent.
What did a house cost in the 50's? How much did a car cost? What was the price of a loaf of bread? How much did it cost to go to college?
About 15 cents in the 50s and about 25 cents in the 60s. What year are you asking about for the cost of bread?
They earn at least 240 cheeses, 20 different types, 50 types of bread, more cheese, milk and a Snicker's bar :D
Bread 40 Years Ago and NowBesides being a lot more expensive now than it was 40 years ago, there are a lot more varieties of bread on the market now than there were then. 40 years ago, people ate more white bread. Once the health benefits of whole wheat and other whole grain breads became known, people started buying them more. Now, there are many types of whole grain breads to chose from.
It depends on where you go. It can be anywhere from 99cents to $6.99/lb. $1.99 seems to be pretty average though.
50 cents, but in minecraft 3 diamond blocks or 3 wheat...
they cost 50 cents but in the 1920,s that was alot of money a lofe of bread cost only 9 cents so 50 cents is alot
$o.50
50 cents