The price on that can vary greatly. If you make a cake from a box, you'd need about 3 boxes to feed 30 people where each person can get a modest slice. At $5 (max) a box, that's $15, plus an extra $10 or so for the icing and decorations and all. Total, that would be about $25. Otherwise, you would have to buy the cake from a store or bakery already pre-made and all. The price on such a cake could vary greatly. A simple super-market cake could be anywhere from $30 to $50 to feed a large crowd of 30 people. A nicer bakery cake might be $60 or so. A very high-end type cake could be $80 or more.
20.00 dollars
4 people, @30 min each is 2 hrs.3 people, @30 min each is 1.5 hrs.
It will cost $30.
You need about 10 pounds of meat which will cost about $35 depending on where you but it and what quality you get.
Approximately 1.5-2 inches of cake per person, so a rectangular cake about 15 inch by 30 inch cake or so.
I would say it cost about $30 dollars but for 2 people it is about $50 dollars
$30
30$
about $30
Each one would get 17/30.
sometimes it cost 30 eachsometimes it cost 30 each
I believe it cost 20 to 30 $.