answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much did a bar one chocolate cost in 2005?

User Avatar

Anonymous

∙ 8y ago
Updated: 5/19/2025

In 2005, the price of a Bar One chocolate bar typically ranged from around 50 to 80 cents, depending on the retailer and location. Prices could vary slightly based on promotions or package sizes. Overall, it was a fairly affordable snack option during that time.

User Avatar

AnswerBot

∙ 2mo ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

How much does chocolate cost?

Usually about 50p for a Mars bar


How much does a bar of plain chocolate cost in 1970?

it is 99p


How much did a chocolate bar cost in 1999?

75 cents


How much did a chocolate bar cost in 1948?

48 cents


How much does it cost to make a wispa chocolate bar?

nothin


How much does one godiva chocolate bar cost?

around $3.00


How much does a milk chocolate Hershey bar cost to make?

1.0000


How much does a bar of Cadbury's milk chocolate cost in Brazil?

5p


How much does a Asda price chocolate bar cost?

no more than 60p I am sure


How much is a freddo chocolate bar at tescos?

As of 24th February 2013, freddo chocolate bars cost 17p.


How much did a chocolate bar cost in the 1970's?

A nickel, with which you could also buy a house and a car.


How much did a chocolate candy bar cost in 1972?

10 cents

Trending Questions
What vegetable has a creeping vine with large yellow flowers? What climates do coca beans grown in? How big should a snail tank be? What is the price of hormel bacon? What is a stave in regards to a wine barrel? How you can decrease your triglycerides? What is beet root in Yoruba language? Do shrimp give live birth? Will avocado trees grow in Las Vegas NV? The metaphor kernel of nourishing corn? What makes the hammerhead shark unique? Does bobcat kill chickens? What is a red cabbage extract and what does it contain? Can broccoli contain lignin? How can you keep aquariam water clean? Who said this is that a banana in your pocket or are you just pleased to see me? How much does canned pudding cost? How long Can a cut piece of lemon stay at room temperature? Why are plant plankton called producers? Is laughing cow cheese made with rennet?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.