In the year 2000, the average cost of a jar of peanut butter in the United States was approximately $2 to $3, depending on the brand and size. Prices varied based on factors such as location and store type. Over the years, inflation and changes in production costs have influenced the price of peanut butter.
about $4.99
$10
One quart of peanut butter costs 32 cents in 1934.
usually on average a jar of peanut butter in the 1930s was about 5-10 cents.
$1.62
I would imagine not that much
About $12, during the great depression it cost $.27!
The Average price for a jar of Peanut Butter is $3.29.
The exact price of Skippy peanut butter in the 1980s may vary depending on the specific location and store, but generally, a 16-ounce jar of Skippy peanut butter cost around $1 to $2 during that time period.
first who is them and second how do eat peanut butter
150mg in 2 tbsp of peanut butter
150mg in 2 tbsp of peanut butter