In 1967, the cost of food in the United States was significantly lower than today. For example, a gallon of milk averaged around $1.06, a loaf of bread was approximately $0.24, and a dozen eggs cost about $0.62. Overall, the average annual food cost per person was around $1,000, reflecting the economic conditions and inflation rates of that time.
The cost of a 1967 Mustang is dependent upon how the 1967 Mustang has been restored. A fully restored 1967 Mustang can bring is much as 80 thousand dollars at auction.
the cost of harry gladman
$27.999
1 cent
3400
.56
2600
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
Food rentals will vary in cost depending on what you are renting them for. A food truck can cost as much as $2,000 to rent for a week.
Approx $2,000
nickel
it cost $1.25 for i piece of food