answersLogoWhite

0

Subjects>Food & Drink>Food

How much did onions cost in 1958?

User Avatar

Anonymous

∙ 7y ago
Updated: 10/16/2024

What else can I help you with?

Related Questions

How much money is 1 lb of onions?

The cost of 1 lb of onions varies depending on location and season. On average, 1 lb of onions can cost anywhere from $0.50 to $1.50.


How much does green onions cost?

$8.00 per lb.


How much did a banana cost in 1958?

In 1958, a banana split cost $.39- only 39 cents!


How much did blankets cost in 1958?

The cost of a blanket in 1958 was around $3.00 for a typical cotton blend.


How much is a 5 pound bag of onions cost?

about 75 cents in California


How much does a pound of onions cost at vons?

its about 2 to 3 dollars a pound.


How much does Tomato sauce with onions cost?

At walmart, a can of tomato sauce (great value) is 97 cents, and a bag of 6 onions is about $2.50.


If something cost 10000 in 1958 how much would it cost today?

Wow gese are you a retard for a reason there was nothing that cost that much in 1958. But if ther was then buy now it would cost 1 000 000 dollars


How much did a 1958 Chevy apache cost brand new in 1958?

Between $1500 and $2000.


How much did a gallon of Milk cost in January 1978?

A gallon of milk cost $1.01 in 1958


If something cost 10.000 in 1958 how much would it cost today?

google ( inflation calculator )


How much will 1.6 kilos of onions cost 85 per kilo?

Total price would be 136

Trending Questions
What is four ice cream scoops called? On the food label for a package of crackers what does a 15 percent Daily Value for iron mean? What are cheese bats? Who manufactures the WaWa crackers? How will you rectify slimy cheese? What is the edible part of chillies? Is sodium chloride an additive or base component? Can you take bacon to Turkey? When yeast is in bread what PH is the best? Why do pineapples have spines? Who is the redhead in the stride gum commercial? What is a candy that's named after a white rapper? Does welch's fruit snacks have milk in them? How is chlorine used in ice cream? Why does the fish grow in the aquarium? How much is 12 ounces of cake flour in cups? What is Delta Goodrem's favourite food? Howwas sorghum used for trade or making money? How much priming sugar for 5 gallons of wine? Where is browser history in settings on a nook color?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.