right now they're 1$ each.
20 mangoes will cost Rs.240
it costs around 5 dollars a kilogram and it also depends what type of mangoes and season SIFULASH
Do you know whats funny? Not just mangos, but other fruits cost about 11 cents a pound :-)
it will cost you aprox metly the price you charge every night timed by ten equalling a £600 per mango soo aprox £6000000
It costs the shopkeeper $x to buy 20 mangoes They sell 18 mangoes for $x. The unit cost of a mangoe to buy was $x/20 The unit cost to buy the 18 mangoes is therefore 18 x $x/20 or $18x/20. this can be reduced to $9x/10 The shopkeeper sold the 18 mangoes for $x. The gross profit made is $x - $9x/10 = $x/10, this is 1/9 of the cost price. So the selling price is 10/9 of the cost price. the profit is 1/9 or as a percentage 11.11%
It is mangoes in British English.
So if 8 mangos cost 4 dollars that would make it 50 cents a mango. 2 mangos cost $1 (it's easier than dealing with the 50 cent thing). 6*2 is 12 so for 12 mangos it will be $6.
Mangoes are sweet when they are tasted.
No. Mangoes is not a compound word.
its a Portuguese word Manga.
no where mangoes dont exist its mangos
That depends on what else you eat and how much you eat (because mangoes have no special ability to remove belly fat).